spot_img

Grudniowe wydarzenia biblioteczne

To już ostatni miesiąc w roku, ale za to pełen wydarzeń. Obrady poszczególnych konferencji związane są z zagadnieniami: zbiorów specjalnych, zarządzania informacją, przedsięwzięciami bibliotek naukowych oraz komunikacją naukową. Po raz pierwszy organizowane jest Ogólnopolskie Forum Wydawnictw Naukowych. Z kolei w stolicy kultury już po raz 25. odbędą się Wrocławskie Targi Dobrych Książek.

Patronat Lustra Biblioteki

 • Szkolenie „Zawieranie umów licencyjnych przez biblioteki” – 06.12.2016, Warszawa
  Szkolenie skierowane jest do bibliotekarzy z różnych typów bibliotek, którzy zajmują się negocjowaniem i zawieraniem umów licencyjnych na elektroniczne bazy danych i ebooki.
 • I Ogólnopolskie Forum Wydawnictw Naukowych – 16.12.2016, Dąbrowa Górnicza
  Celem wydarzenia jest wymiana doświadczeń przedstawicieli bibliotek, wydawnictw i czasopism naukowych w zakresie zagadnień organizacyjnych, wydawniczych i naukowych.

1 grudnia rozpoczyna się aż pięć wydarzeń:

 • w Szczecinie „Zbiory specjalne w bibliotekach polskich: w służbie nauki i edukacji”,
 • w Warszawie „Archiwa muzyczne i spuścizny kompozytorskie w zbiorach bibliotek polskich”
 • w Bydgoszczy „Szkoła – Biblioteka – Nauczyciel – Czytelnik”
 • w Katowicach „Zarządzanie Informacją w Nauce”
 • najdłużej, bo do 4 grudnia, będą trwać Wrocławskie Targi Dobrych Książek.
Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu organizuje po raz ósmy konferencję Korporacji Bibliotekarzy Wrocławskich pod hasłem „Nowe projekty, cenne inicjatywy i ciekawe przedsięwzięcia bibliotek naukowych”.
Jak co roku w Krakowie i Katowicach odbywają się konferencje studencko-doktoranckie. Tematami przewodnimi będą kolejno: „Deep Web: zasoby, wyszukiwanie, użytkownicy” oraz „Komunikacja w środowisku naukowym”.

Lustro Biblioteki w grudniu pokona dystans 1232 km, aby dotrzeć na specjalne szkolenie dla bibliotekarzy z Olsztyna. Spotkamy się także na I Ogólnopolskim Forum Wydawnictw Naukowych w Dąbrowie Górniczej. Ze szkoleniami dla bibliotekarzy wracamy w 2017 roku.

 Więcej szczegółów o grudniowych konferencjach i wydarzeniach bibliotecznych oraz zapowiedzi na 2017 rok znajdziecie w Kalendarium Lustra Biblioteki.