spot_img

Biblioteka Publiczna – nowe czasopismo dla bibliotekarzy

Czy biblioteki mają coś do powiedzenia? Oczywiście! Dowodem na to jest każda „Biblioteka Publiczna”. Nowe czasopismo to odbicie codziennego życia bibliotek i dowód na to, że są one najlepszymi instytucjami publicznymi. Tematem pierwszego numeru jest „Skuteczna promocja bibliotek”.

Prezentujemy nowy miesięcznik dla bibliotekarzy. Dzięki „Bibliotece Publicznej” otrzymasz nie tylko fachową pomoc w pracy oraz inspirację przez najbliższy rok.

Stworzysz z nami czasopismo, które będzie wspierało Ciebie i całe środowisko bibliotekarzy przez lata.

Wierzę w specjalistyczną prasę. W medium, które poda na tacy najlepsze, sprawdzone w praktyce i zweryfikowane przez redakcję rozwiązania, których nie trzeba – jak źródeł internetowych – sprawdzać. Które zamówi i zapłaci za artykuły o aktualnych problemach, wyszuka przykłady, rozwiąże kwestie prawne. Słowem – będzie niezastąpionym przewodnikiem w pracy – mówi Juliusz Wasilewski​, wydawca „Biblioteki Publicznej”.​

Pierwszy numer ukaże się wiosną 2017 roku. Tematem przewodnim numeru jest „Skuteczna promocja bibliotek”. W numerze przeczytasz m.in.:

  • Nowy wizerunek biblioteki sposobem na czytelnika
  • Ucieczka z biblioteki, czyli jak przyciągnąć czytelnika
  • Biblioteki Publiczne w centrum uwagi
  • Czy biblioteka to marka?
  • Organizacja i promocja wydarzeń bibliotecznych – zagadnienia prawne

 Serdecznie zapraszam do zapoznania się z nowym czasopismem branżowym dla bibliotekarzy „Biblioteka Publiczna” na stronie bibliotekapubliczna.com oraz do współpracy.

Zapraszam i polecam,

Barbara Maria Morawiec,
redaktor naczelna „Lustra Biblioteki”
redaktor naczelna „Biblioteki Publicznej”