spot_img

Czas na czytanie z Pierwszą Damą

Już po raz drugi, z inicjatywy Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy, w Pałacu Prezydenckim odbyła się debata „Eksperci pytają Młodych”. Tym razem spotkanie i poprzedzające je warsztaty odbyły się pod hasłem „Czas na czytanie”.

W 2015 r. aż 63 proc. Polaków nie przeczytało żadnej książki, a tylko 8 proc. w tym okresie sięgnęło po 7, bądź więcej pozycji.

Wyniki badania, realizowanego dla Biblioteki Narodowej przez TNS Polska, skłoniły Agatę Kornhauser-Dudę do zwrócenia szczególnej uwagi na problem niskiego poziomu czytelnictwa w Polsce. Dlatego, z jej inicjatywy, w Pałacu Prezydenckim odbyła się kolejna, połączona z warsztatami, debata z cyklu „Eksperci pytają Młodych”, w której udział wzięło blisko 200 uczniów – gimnazjalistów i licealistów klas pierwszych – z całej Polski.

Pierwsza Dama otwierając debatę podkreśliła, że nie wyobraża sobie swojego życia bez czytania. – Miałam to szczęście, że wychowałam się w domu, gdzie książki zawsze czytano. Zawsze dbaliśmy o książki, gromadziliśmy je, zabieraliśmy na wakacje, polecaliśmy sobie nawzajem, a przede wszystkim o książkach rozmawialiśmy – mówiła Małżonka Prezydenta. – Dla mojego taty pisarza i mamy polonistki, później również dla mnie i mojego brata, czytanie było czymś absolutnie oczywistym i naturalnym. Później, już jako osoba dorosła, też dbałam o to, by znaleźć czas na czytanie, a także wraz z mężem chcieliśmy zaszczepić w naszej córce miłość do lektur. Mam nadzieję, że nam się to udało – zaznaczyła.

Czytaj więcej na prezydent.pl

Źródło zdjęć: pixabay.com