spot_img

Sierpniowe wydarzenia biblioteczne

Propozycje bibliotecznych wydarzeń w sierpniu zapowiadają się pod znakiem gier i zabaw literackich, tematycznych wykładów oraz zajęć edukacyjnych. Wakacje w bibliotece to również okazja do udziału w projekcjach i pokazach multimedialnych. W tym miesiącu będziemy obchodzić także Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów.

Pierwszego dnia miesiąca kończy się międzynarodowy festiwal literacki Miesiąc Spotkań Autorskich, który patronowało Lustro Biblioteki.

biblioteki

Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów

28 sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów. Szczególnie polecam zapoznać się z akcją Komiks w bibliotece! W artykule znajdziecie do pobrania bezpłatne scenariusze zajęć z komiksami.

Regały na miarę superbohaterów

Superman, Kapitan Ameryka, Agenci T.A.R.C.Z.Y i Wonder Women – ich misją jest ochrona komiksów oraz… urozmaicenie domowych wnętrz. Zobaczcie galerię regałów bibliotecznych w formie znaków rozpoznawczych superbohaterów z serii znanych komiksów. Koniecznie sprawdźcie też, w których bibliotekach gromadzone są kolekcje komiksów.

Patronat Lustra Biblioteki

30 sierpnia 2016 roku w Warszawie odbędzie się seminarium Badania naukowe „Ocena i rozwój czasopism naukowych – podnoszenie jakości i standardów wydawniczych”. Lustro Biblioteki zaprasza jako patron wydarzenia, a specjalnie dla czytelników mamy specjalny rabat obniżający koszt uczestnictwa (szczegóły w tym linku).

Wakacje w bibliotece

biblioteki

Od poniedziałku do piątku Miejska Biblioteka Publiczna w Działowie zachęca młodzież do spędzania wakacji przez udział w porankach filmowych, zabawach z tekstem, zabawach z detektorem ruchu i zajęciach z edukacji medialnej.

Z kolei wakacje z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Rybniku to cykl spotkań czytelniczych dla najmłodszych „Dzień dobry, Europo!”, których tematem przewodnim są języki obce.

Do zaplanowania ostatniego miesiąca wakacji ciekawą ofertą zachęca Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim. Hasłem wakacji w bibliotece jest „Doktor Dolittle”, zwierzęta i ja”, czyli o przyjaźni ludzi i zwierząt. W każdy czwartek przewidziano też seanse filmowe w Kinotece.

biblioteki

Lato w mieście nie musi być nudne! – przekonuje Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni. W wakacyjnej ofercie m.in.: gry, warsztaty, teatrzyki i rozgrywki PPG.

Kolekcjonerzy wrażeń to propozycja sierpniowego tygodnia z Biblioteką Publiczną w Lewinie Brzeskim podczas którego odbędą się wycieczki, gry i zabawy w plenerze.

Młodych czytelników zaciekawią także warsztaty teatralno-muzyczne oraz fotograficzno-scenograficzne organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bukowinie Tatrzańskiej.

„Wakacje, znów będą wakacje, Na pewno mam rację wakacje będą znów!” A co Ty na to, by w Bibliotece spędzić lato? – zajęcia edukacyjne, warsztaty, projekcje i pokazy multimedialne czekają w Bibliotece pod Atlantami.

Warsztaty dla bibliotekarzy

We wrześniu Lustro Biblioteki rozpoczyna nową serię warsztatów dla bibliotekarzy i czytelników bibliotek. W ofercie nowe warsztaty oraz wykłady i nowe tematy. Rezerwacje terminów pod adresem warsztaty@lustrobiblioteki.pl. Szczegóły znajdziecie z zakładce Warsztaty. Zapraszam!

Źródło zdjęć: pixabay.com, LB, mbpdzialdowo.pl, mbpgdynia.pl