spot_img

Znalezione w książkach MGBP w Krzeszowicach

Już od dawna bibliotekarze z biblioteki w Krzeszowicach gromadzili pozostawione przez czytelników w książkach rozmaite „pamiątki”. Konkurs Zakładka z przeszłości. Historia spomiędzy kart” stał się doskonałą okazją do wydobycia tych materiałów na światło dzienne i zaprezentowania szerokiej publiczności. Oto relacja z udziału Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszowicach.

Znalezione w książkach MGBP w Krzeszowicach Znalezione w książkach MGBP w Krzeszowicach

W ramach współpracy z pobliską szkołą – odbyły się warsztaty plastyczne podczas których uczestniczący w nich uczniowie, stworzyli pomysłowe zakładki do książek.

Po dokonaniu wstępnej segregacji wyodrębnionych zostało kilka grup tematycznych. W antyramach wyeksponowane zostały: pocztówki z całego świata, święte obrazki, zakładki, kartki świąteczne, zapiski indywidualne, rysunki. Pozostałe, ciekawe drobiazgi umieszczone zostały w gablotach. W ten sposób w czytelni biblioteki powstała duża wystawa zatytułowana „Znalezione w książkach”, która wzbudziła duże zainteresowanie czytelników.

Znalezione w książkach MGBP w Krzeszowicach Znalezione w książkach MGBP w Krzeszowicach Znalezione w książkach MGBP w Krzeszowicach Znalezione w książkach MGBP w Krzeszowicach Znalezione w książkach MGBP w Krzeszowicach

Ostatnim etapem udziału w konkursie było spotkanie, w którym uczestniczyły osoby zainteresowane konkursem, uczniowie i czytelnicy biblioteki. Ustalono, że zakładki wykonane podczas warsztatów zostaną wyeksponowane w gablotach w czytelni biblioteki.

Zobacz także zwycięskie zakładkowe historie 🙂

Zapraszam na stronę Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszowicach.