spot_img

Zakładka niejedno ma imię…

Wystawa „Zakładka niejedno ma imię, czyli co zostawiacie w bibliotecznych książkach” w Gimnazjum Gminnym w Dębem Wielkim cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Szczególne emocje budził dział „podręczne”, czyli skrawki papieru, druciki, znaczki pocztowe, spinacze biurowe i inne. Na wystawie zaprezentowano wszelkie gromadzone przez kilka lat przedmioty znajdowane w książkach.

Warsztaty robienia zakładek odbywały się od 23 września we wtorki, środy i piątki na pierwszej godzinie lekcyjnej oraz we wtorki w godz. 13.45 – 15.20. Osoby, które zdecydowały się zająć pracami ręcznymi bawiły się bardzo dobrze. Po spotkaniach dzieci poprosiły o dodatkowe szablony zakładek, by młodsze rodzeństwo „też mogło mieć frajdę”.

Po pierwszym spotkaniu warsztatowym Bożena Caban-Drzewińska, nauczyciel-bibliotekarz, ogłosiła konkurs na najciekawszą zakładkę. Zadanie konkursowe polegało na własnoręcznym wykonaniu zakładki do książki. Liczył się pomysł, wkład pracy i staranność. Na konkurs wpłynęło 13 prac siedmiu rękodzielników, a właściwie rękodzielniczek.

Zakładka niejedno ma imię Zakładka niejedno ma imię Zakładka niejedno ma imię Zakładka niejedno ma imię Zakładka niejedno ma imię

Zobacz także zwycięskie zakładkowe historie 🙂

Zapraszam na stronę biblioteki w Gimnazjum Gminnym w Dębem Wielkim!