Niezwykła biblioteka specjalnie dla dzieci

Kiedyś była to zwykła szkolna biblioteka z żółtymi ścianami, linoleum na podłodze i regałami z książkami. Teraz to przytulne miejsce, wypełnione nie tylko lekturami, ale także muzyką i zabytkowymi przedmiotami. W szkole podstawowej Elementarz w Katowicach powstała biblioteka inna niż wszystkie.

Uczniowie przychodzą do szkolnej biblioteki bardzo chętnie. Piszą tu na starej maszynie, podziwiają kolekcję skamielin, starych zdjęć czy pudełek z zapałkami. Trzon kolekcji to pudełeczka z lat 50. i 60., ale jest też jedno pudełeczko przedwojenne. Zbierał je mój tata – opowiada Andrzej Putowski, który stworzył to magiczne miejsce. Początkowo w szkole miała powstać kawiarenka, w której rodzice mogliby w miłej atmosferze poczekać na dzieci, przeglądając prasę i książki. Plan nieco się zmienił, kiedy pan Andrzej przyniósł do biblioteki starą maszynę do pisania. Dzieci były zachwycone.

Czytaj więcej na rfm24.pl
Źródło zdjęć: rmf24.pl