Bibliotekę w Suchym Borze poprowadzą wolontariusze

Gmina Chrząstowice ogłosiła zamiar likwidacji Filii Bibliotecznej w Suchym Borze. – Wynika to z utrzymującego się od kilku lat niskiego poziomu czytelnictwa w tej placówce – mówi Florian Ciecior, wójt gminy Chrząstowice.

W ciągu sześciu ostatnich lat w filii zgromadzono 730 książek, które stanowią najnowsze wydania przeznaczone dla dzieci i młodzieży. – Fakt ten, nie wpłynął jednak na poziom czytelnictwa – mówi Florian Ciecior, wójt gminy Chrząstowice.

(…) W wyniku likwidacji filii jej księgozbiór zostanie przejęty przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Chrząstowicach. – Na bazie tego księgozbioru zorganizujemy punkt biblioteczny w Suchym Borze obsługiwany w ramach wolontariatu przez seniorów – mówi Florian Ciecior. – Będzie też możliwość wypożyczenia przez internet książki z biblioteki w Chrząstowicach z odbiorem w Suchym Borze.

Czytaj więcej na nto.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com