• This event has passed.

XI Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Kół Naukowych Bibliotekoznawców „Ochrona i bezpieczeństwo zasobów archiwalnych, bibliotecznych, muzealnych, galerii i innych instytucji kultury i nauki – dawniej i dziś”

5 grudnia 2017

Proponowane obszary badawcze:
– ochrona zbiorów w ujęciu historycznym;
– regulaminy udostępniania zasobów jako narzędzia ich ochrony;
– ochrona i bezpieczeństwo zasobów – aspekty prawne i normalizacyjne;
– programy ochrony zasobów tradycyjnych i cyfrowych w kraju i za granicą;
– systemy znakowania zasobów. Ekslibrisy, superekslibrisy, kody kreskowe, RFID itp.;
– analiza warunków przechowywania zasobów oraz ich zabezpieczanie. Ochrona zasobów przed kradzieżą;
– metody konserwacji i digitalizacji zasobów;
– technologia w służbie bezpieczeństwa zasobów i danych cyfrowych: bazy danych, repozytoria, biblioteki i archiwa cyfrowe, OpenGLAM; – ochrona i bezpieczeństwo zasobów na łamach czasopism fachowych, prasy ogólnokrajowej, regionalnej i lokalnej, w zasobach sieciowych.

Zgłoszenia prosimy przesyłać mailowo: knb.ibin@us.edu.pl do 19 listopada 2017 roku

Date:
5 grudnia 2017

Katowice

Organizer

Koło Naukowe Bibliotekoznawców Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego