• To wydarzenie minęło.

X Konferencja Korporacji Bibliotekarzy Wrocławskich „Nowe zmiany a kondycja bibliotek”

30 listopada 2018

Funkcjonujemy w świecie będącym odzwierciedleniem rozwoju nowych technologii oraz wciąż ewaluującymi potrzebami społeczeństwa informacyjnego. Wiele zmian obserwujemy też w działalności bibliotek. Dotyczą one procesów bibliotecznych, struktury oraz kadry bibliotecznej. Obserwujemy centralizację niektórych bibliotek, co wiąże się z likwidacją ich części lub reorganizacją. Pojawiły się nowe systemy organizacji i metod pracy, zmieniają się trendy we współpracy międzybibliotecznej, wprowadza się nowe zasady katalogowania. Coraz częściej wykorzystywane są zasoby elektroniczne przy zauważalnym malejącym zainteresowaniu zbiorami tradycyjnymi. W najbliższym czasie wpływ na działalność bibliotek będą też miały nowe przepisy prawne tj.: Rozporządzenie o ochronie danych osobowych RODO, Kodeks pracy oraz Ustawa o szkolnictwie wyższym.

Data:
30 listopada 2018