• This event has passed.

Konferencja Naukowa „Bibliotekarz nowej generacji”

6 października 2017

W popularnym obiegu funkcjonuje myślenie, że bibliotekarze po prostu zaspokajają tylko potrzeby czytelnicze. Warto to ująć inaczej: bibliotekarze mają także, a może przede wszystkim kreować te potrzeby. Idąc z duchem czasu, wzbogacają swoją wiedzę o sposoby wykorzystania nowych technologii w promowaniu czytelnictwa i bibliotek. „Nowy” bibliotekarz to ktoś, kto posiada dużo więcej kompetencji, aby inspirować i pomagać. Dzięki jego pracy i zaangażowaniu biblioteki stają się w coraz większym stopniu przestrzeniami 2 kultury, edukacji, inspiracji i twórczej wymiany myśli. Celem konferencji będzie zarówno dyskusja na temat społecznego wizerunku bibliotekarza, jak i integracja środowiska bibliotekarskiego.

Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem.

Date:
6 października 2017