spot_img

XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Już 1 czerwca rozpocznie się XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. To coroczne święto, które od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania najmłodszym. OTCD jest obchodzony w setkach placówek bibliotecznych, wychowawczych i oświatowych w całej Polsce.

XXIII OTCD odbędzie się w dniach 1-7 czerwca pod hasłem „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!” nawiązującym do tytułu Grand Prix VI Konkursu im. Astrid Lindgren – „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”.

– Tegoroczną edycję Fundacja przeprowadzi online. Dzięki temu każda osoba, posiadająca dostęp do internetu, będzie mieć możliwość włączenia się do naszych spotkań. Zapraszamy młodszych i starszych czytelników do posłuchania i obejrzenia trailerów książek nagrodzonych w VI Konkursie im. Astrid Lindgren oraz rozmów z Autorkami-Laureatkami. Bardzo zależy nam na dotarciu informacji o wydarzeniu do jak najszerszej grupy odbiorców. OTCD to bowiem największa w Polsce inicjatywa czytelnicza, mająca na celu celebrację wspólnego czytania książek dzieciom i młodzieży. Lata działalności Fundacji potwierdziły i wciąż udowadniają, że czytanie dzieciom i wartościowa literatura mają ogromny, pozytywny wpływ na rozwój i zachowania młodych odbiorców. 
Jeśli w Państwa miejscowości zaplanowane są obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytanie Dzieciom, bardzo chętnie udostępnimy informację o nich na naszych kanałach. 
Jak co roku, sygnałem do rozpoczęcia Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom będzie wspólne czytanie Lokomotywy Juliana Tuwima. Tym razem wiersz recytować będą z nami Laureatki ostatniego Konkursu Astrid Lindgren, Jurorki Konkursu i wydawczynie
. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w zabawę i wspólne czytanie razem z nami tego popularnego wiersza. Zachęcamy również do nagrania rodzinnych wykonań i udostępnienia ich w formie relacji na Instagramie z oznaczeniem Fundacji @całapolskaczytadzieciom – zapraszają organizatorzy. 

Materiały do pobrania

Zachęcamy do odwiedzenia strona www wydarzenia, gdzie dostępne są program OTCD, przydatne informacje oraz materiały.

Źródło zdjęć: mat.pras. OTCD