Przyznane dofinansowania w ramach programu „Kultura Dostępna” 2024

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dofinansowania w programie „Kultura Dostępna”. Łącznie prawie 4,9 mln zł na dofinansowanie 85 projektów. Na liście rankingowej znalazły się cztery biblioteki. Odwołania można składać do 22 marca 2024 roku.

Kultura Dostępna

Celem programu jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej.

Przyznane dofinansowania

(instytucja – zadanie/projekt – kwota, według kolejności najwyższej dotacji)

• Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie – Dostępniej na Rajskiej – 61 000,00 zł
  • Biblioteka Elbląska im.Cypriana Norwida – O kulturze polisensorycznie – 38 000,00 zł
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej – Pobudź zmysły – 28 000,00 zł
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej – WarsztaTY Mocy – 8 000,00 zł

Jeżeli Twoja biblioteka znajduje się w strukturach innej instytucji kultury, a nie ma jej na liście powyżej, sprawdź szczegółowe wyniki.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie gov.pl/web/kultura.