spot_img

Ferie z biblioteką, czyli jak spędzić wolny czas

Ferie z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczna w Korszach były niezwykle udane i pełne różnorodnych zajęć dla uczestników w różnym wieku. Spotkania dla dzieci odbywały się w bibliotece głównej w Korszach oraz jej filiach bibliotecznych w Garbnie, Kraskowie, Sątocznie, Łankiejmach, a także w świetlicy wiejskiej w Garbnie. Zajęcia organizowane przez nasze placówki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Oferta zajęć była tak bogata, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W ofercie znalazły się między innymi warsztaty kulinarne, gdzie dzieci i młodzież miały okazję odkrywać tajniki gotowania pod czujnym okiem pań bibliotekarek. Każde zajęcia kończyły się smacznym poczęstunkiem, podczas którego uczestnicy mogli podzielić się swoimi kulinarnymi osiągnięciami.

Dla miłośników sportu zorganizowano różnorodne zajęcia ruchowe. Dzięki temu dzieci nie tylko mogły spędzić aktywnie czas, ale również zdobywać nowe umiejętności sportowe.

Podczas warsztatów makramowych uczestnicy stworzyli piękne i niepowtarzalne chmurkowe łapacze snów. Amatorzy tworzenia mydeł mieli okazję nauczyć się podstaw tego rzemiosła podczas warsztatów mydlarskich. Uczestnicy mogli eksperymentować z różnymi olejkami zapachowymi, barwnikami i dodatkami, tworząc unikalne mydła, które zabierali ze sobą do domu.

Odbyły się także fascynujące zajęcia scrapbookingu. Na warsztatach cięcia, klejenia i aranżacji pocztówek, uczestnicy mieli okazję wyrazić swoją kreatywność i stworzyć unikalne kartki. Warsztaty te nie tylko rozwijały umiejętności manualne, ale również pobudzały wyobraźnię i pozwalały uczestnikom na wyrażenie siebie poprzez sztukę tworzenia kartek.

Zajęcia z decoupage wzbogaciły ferie o element artystyczny, a uczestnicy z pewnością zabrali ze sobą nie tylko piękne wyroby, ale także nowe umiejętności, które mogą rozwijać w przyszłości. To była niezapomniana lekcja sztuki i wspólnej twórczości.

Zabawy robotami były doskonałą okazją dla dzieci do rozwijania zainteresowań technologią. Programowanie prostych robotów edukacyjnych przynosiło wiele radości i umożliwiało zdobywanie podstawowych umiejętności informatycznych.

Nie zabrakło kina między regałami. Czytelnia biblioteczna zamieniła się w kinowo-magiczne miejsce, gdzie wszyscy zgromadzeni mogli zanurzyć się w świat kolorowych postaci i fascynujących przygód.

To było doskonałe połączenie edukacji i rozrywki, które sprawiło, że ferie z biblioteką w 2024 roku były niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Inspirujące spotkania w bibliotece pozostawiły uczestnikom trwałe wspomnienia z ferii spędzonych w naszych placówkach.

Źródło zdjęć: mat.pras. MBP Korsze