spot_img

Uprzedź listonosza przed dostarczeniem bibliotecznego upomnienia

Z takim komunikatem do czytelników apeluje Miejska Biblioteka Publiczna w Andrychowie, która zachęca do zwrotu zaległych książek wypożyczonych przez czytelników.

W wakacje bibliotekę odwiedziło prawie 6 tys. czytelników. Wypożyczonych zostało aż 156 136 książek. Niestety prawie 900 książek nie zostało oddanych. Wyprzedź biblioteczne upomnienie. Zadzwoń i sprawdź czy oddałeś wszystkie książki lub odwiedź nas osobiście w siedzibie głównej. Nie czekaj na ostatni dzwonek, ktoś może czeka na książkę, którą masz Ty – apeluje MBP.

Zgodnie z regulaminem usług czytelnik może dwukrotnie prolongować wypożyczone publikacje. Za nieterminowy zwrot biblioteka pobiera opłaty. Za pierwsze upomnienie 7 zł, drugie 14 zł, trzecie 21 zł. Czytelnikom, którzy przekroczyli termin zwrotu materiałów bibliotecznych biblioteka wysyła upomnienie na ich koszt. Wezwanie do zwrotu to opłata w wysokości 25 złotych. Dodatkowo zaznaczono w regulaminie, że jeżeli czytelnik, mimo wysyłanych upomnień odmawia zwrotu materiałów bibliotecznych lub uiszczenia należnych opłat, biblioteka dochodzi swych roszczeń zgodnie z przepisami prawa.

Źródło zdjęć: MBP Andrychów