spot_img

Śniadanie na trawie. Pomysł na spotkanie kulinarno-czytelnicze

Pomysłem na organizację „Śniadania na trawie” z „Biblioteką na 2 kołach” dzieli się Miejska Biblioteka Publiczna w Wołominie.

Słońce, dobre towarzystwo i pyszne jedzenie, to idealny przepis na start projektu „BLISKO ludzi, smaków i kultury”. W ostatnią sobotę sierpnia podczas „Śniadanie na trawie” w Parku Wiktoryn można było zjeść coś pysznego, bardzo zdrowego i do tego własnoręcznie skomponowanego. Nad wszystkim czuwali podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Wołominie Caritas Diecezji W-P, którzy stworzyli stoisko ze smakołykami, dodatkowo „częstując” gości przepisami na małe co nieco. W trakcie wydarzenia odwiedziły nas m.in. Sekretarz Gminy Wołomin – Małgorzata Izdebska, Joanna Żero – Naczelnik Wydziału Planowania Rozwoju i Rewitalizacji oraz Rafał Firadza z Radio FAMA Wołomin. Było coś dla ciała, nie mogło zabraknąć też szczypty czegoś dla ducha.

Dzięki „Bibliotece na 2 kołach”, która towarzyszyła nam podczas wydarzenia, można było m.in. zapisać się do biblioteki, wypożyczyć, zwrócić książki oraz wziąć udział w warsztatach. Podczas „Śniadania na trawie” oddaliśmy również głos mieszkańcom w anonimowej ankiecie, mogli zgłaszać swoje sugestie, aby jeszcze lepiej dopasować ofertę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wołominie do potrzeb i oczekiwań.

Nadwyżki jedzenia, które zostały po wydarzeniu trafiły do Lodówki Społecznej Wołomin. Serdeczne podziękowania dla Ligi Niezwykłych Wolontariuszy za pomoc podczas wydarzenia. Spotkanie kulinarno-czytelnicze odbyło się w ramach zadania „BLISKO ludzi, smaków i kultury”.

Źródło zdjęć: mat.pras. MBP Wołomin