Budowa nowej siedziby WiMBP w Rzeszowie

Rzeszów walczy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. W stolicy województwa podkarpackiego od kilkudziesięciu lat nie powstał żaden nowoczesny obiekt z przeznaczeniem na siedzibę instytucji kultury. Ma to zmienić planowana inwestycja w bibliotekę, która jednocześnie pomoże w staraniach o miano Europejskiej Stolicy Kultury.

29 czerwca 2023 roku przy ulicy Towarnickiego, między Urzędem Marszałkowskim a Zespołem Szkół nr 1, na miejscu planowanej Biblioteki Nowej dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie Bożena Janda, prezydent miasta Rzeszowa Konrad Fijołek oraz marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl podpisali list intencyjny w sprawie budowy obiektu.

– Mam nadzieję, że za kilka lat stanie tu budynek biblioteki nawiązujący do najlepszych rozwiązań światowych w zakresie architektury bibliotecznej – mówi Bożena Janda. – By był nie tylko wypożyczalnią książek, ale miejscem spotkań, odpoczynku i relaksu.

Podpisaniu listu intencyjnego towarzyszył szereg wydarzeń dla uczestników. Relację można zobaczyć tutaj.

Źródło zdjęć: freepik.com