Tradycja naszą siłą – darowizny na propagowanie tradycji lokalnej i regionalnej

Biblioteki mogą ubiegać się o darowizny w wysokości od 2000 do 5000 złotych na realizację działań z zakresu edukacji regionalnej, twórczości ludowej uwzględniające tradycyjne rękodzieło i rzemiosło, a także unikatowe zjawiska folkloru wiejskiego i miejskiego. Nabór w programie „Tradycja naszą siłą” trwa do 30 czerwca 2023 roku.

Tradycja naszą siłą

Celem programu jest wsparcie realizacji inicjatyw, projektów i działań, które wzmocnią propagowanie polskiej tradycji lokalnej oraz regionalnej.

Uprawnione podmioty

Wnioski mogą składać m.in. biblioteki publiczne działające w niedalekiej odległości od obiektów firmy PERN S.A. – operatora programu. Lista została podana w załączniku nr 1 do regulaminu.

Dofinansowanie

W pierwszej edycji programu w 2023 roku budżet programu wynosi 80 000 zł. Przyznanych zostanie 15 darowizn po 2000 zł i 10 darowizn po 5000 zł.

Warunki

• złożenie wniosku do 30 czerwca 2023 roku
  • wkład własny: brak
  • można złożyć tylko 1 wniosek
  • zgłoszenie wniosku w formie tradycyjnej

Szczegóły, regulamin, przykładowy wniosek i porady dostępne są w serwisie DOFINANSOWANIA DLA BIBLIOTEK.

Źródło zdjęć: freepik.com