Stan zagrożenia epidemicznego odwołany z dniem 1 lipca 2023 roku

Z dniem 1 lipca 2023 roku zostanie odwołany stan zagrożenia epidemicznego na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzony w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 14 czerwca 2023 r. w sprawie odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego

Zachęcam również do zapoznania się z raportem Funkcjonowanie bibliotek w Polsce w czasie epidemii COVID-19. Rekomendacje, działania i pomoc Biblioteki Narodowej.

#KORONAWIRUS – INFORMACJE DLA BIBLIOTEK

Zapraszam do serwisu #KORONAWIRUS – INFORMACJE DLA BIBLIOTEK, który stał się już archiwum dla informacji dotyczących funkcjonowania bibliotek w czasie epidemii. Dostępne są w nim m.in. zasady i ograniczenia, rekomendacje, komunikaty, wykaz aktów prawnych, opinie prawne, porady, bezpłatne materiałów do pobrania dla bibliotek. Można w nim znaleźć także przykłady działalności bibliotek (w formie tradycyjnej i on-line), w tym sposoby na wypożyczenia bezkontaktowe i wiele innych materiałów.

Źródło zdjęć: polona.pl – BMM