Biblioteka pod żaglami – plenerowa biblioteczka w Szczytnie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie otworzyła swoją pierwszą (i być może nie ostatnią) plenerową biblioteczkę „Biblioteka pod żaglami” w pniu starej lipy.

Biblioteczka w maju stanęła nieopodal Zamku Krzyżackiego i plaży miejskiej, gdzie mieszkańcy oraz turyści mogą korzystać z niej całą dobę, bez żadnych ograniczeń. Jest to miejsce, z którego można wziąć książkę, dołożyć swoją lub wymienić na inną. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest nowa dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczytnie – Adrianna Trzepiota, zaś wykonawcą Zygmunt Rząp – lokalny artysta, który wyrzeźbił biblioteczkę w pniu starej lipy.

Biblioteka pod żaglami posiada w tej chwili około 60 pozycji książkowych a już niebawem zostanie wzbogacona również o czasopisma. Jest miejscem często odwiedzanym przez spacerowiczów i miłośników literatury, którzy mogą delektować się książkami. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie zarówno dorośli jak i dzieci.

Źródło zdjęć: mat.pras. MBP w Szczytnie