spot_img

Przyłącz się do akcji #TataTeżCzyta w bibliotece!

Lustro Biblioteki zachęca bibliotekarzy do włączenia się w akcję #TataTeżCzyta promującą czytanie wśród mężczyzn i chłopców. Dziś miała miejsce premiera publikacji, która w prosty sposób pokazuje, jak zaznajamiać dziecko z książkami i jak budować relacje poprzez głośne czytanie.

W warszawskim Domu Literatury spotkali się propagatorzy czytelnictwa reprezentujący wiele instytucji, wydawnictw, osobowości medialne, a także bibliotekarze. Swoimi doświadczeniami związanymi z męskim wzorcem czytania podzielili się ambasadorzy akcji i ojcowie: Łukasz „Juras” Jurkowski (sportowiec i prezenter telewizyjny), Łukasz Dominiak (psycholog i instagramer „Who’s Your Daddy”) i Wiesław Nowobilski (szef ekipy remontowej programu „Nasz nowy dom”). Autorki publikacji Supermoc książek #TataTeżCzyta – Maria Deskur (prezeska Fundacji Powszechnego Czytania) i Edyta Plich (prezeska Fundacji Edico) nie tylko poleciły e-booka, ale też zachęcały ojców, wujków, dziadków, braci, trenerów i opiekunów do czytania. Kampania została objęta patronatem honorowym Biblioteki Narodowej. O czytelnictwie mężczyzn kilka słów powiedział dr Tomasz Makowski (dyrektor BN). Gorąco zachęcam do wysłuchania żywej dyskusji o korzyściach płynących z męskiego czytania i czytania w ogóle na kanale YouTube Fundacji.

POBIERZ ZDJĘCIA Z WYDARZENIA wykonane przez Pawła Morawiec.

Skorzystaj z bezpłatnych materiałów

Organizacja akcji #TataTeżCzyta w bibliotece jest szansą na zdobycie nowych czytelników, dlatego zachęcam biblioteki wszystkich typów do działania. W ramach akcji można skorzystać z przygotowanych materiałów, a także bezpłatnie pobrać:

Więcej materiałów na stronie akcji.

Źródło zdjęć: Paweł Morawiec