Chełmskie spotkania z literaturą – zaproszenie

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w dniach 9–15 maja 2023 roku organizuje festiwal „Chełmskie spotkania z literaturą” oraz II Chełmskie Targi Książki. Wydarzenia odbędą się pod patronatem Lustra Biblioteki.

Festiwal odbędzie się w kilku kategoriach tematycznych: literatura dziecięca, obyczajowa, fantasy i kryminalna. Zaproszeni goście zaprezentują swój warsztat twórczy, najciekawsze fragmenty książek i odpowiedzą na pytania uczestników spotkań. W trakcie cyklu imprez odbywać się będą spotkania autorskie z pisarzami, rozgrywki planszowe, karciane, gry on-line, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz konkursy literackie. Dodatkową atrakcją będzie teatrzyk dla dzieci. Finałowym wydarzeniem Festiwalu będą II Chełmskie Targi Książki z prezentacją oferty różnorodnych oficyn wydawniczych.

Program wydarzeń jest dostępny na stronie internetowej biblioteki.

Źródło zdjęć: freepik.com