Biblioteka Politechniki Białostockiej dodaje skrzydeł

Motyw anielskich skrzydeł jest wciąż popularny. Ostatnio wykorzystała go Biblioteka Politechniki Białostockiej, która wie, że czytanie uskrzydla.

Odwiedzający bibliotekę mogą podziwiać instalację lub robić sobie zdjęcia na jej tle. Fotościanka ze skrzydłami zrobionymi z papierowych stożków została umieszczona na parterze obok regałów z beletrystyką. Na fotografiach znaleźli się pracownicy Biblioteki Politechniki Białostockiej.

Instalacja promowała Tydzień Bibliotek, ale jest również wykorzystywana do promocji nowości wydawniczych w mediach społecznościowych.

– Misterna konstrukcja powstała z gazet. Całość stworzyły kreatywne bibliotekarki. Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek brzmiało „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”. Taka właśnie jest Biblioteka Politechniki Białostockiej – przestrzeń, w której wypożyczamy i czytamy książki, omawiamy pomysły, realizujemy projekty i spędzamy wolny czas – mówi Elżbieta Kierejczuk, dyrektor biblioteki.