Katalogowanie na życzenie – nowa usługa dla bibliotek

Biblioteka Narodowa uruchamia dla bibliotek usługę „Katalogowanie na życzenie” publikacji wydanych na terenie Polski, których brak w katalogu online BN.

Jak skorzystać z usługi „Katalogowanie na życzenie”?

1. Sprawdź najpierw, czy zgłaszana publikacja znajduje się już w Połączonych Katalogach (zbiory BN i wielu innych bibliotek współkatalogujących).
  2. Zgłoś propozycję pisząc e-mail na adres katalogowanienazyczenie@bn.org.pl. Do wiadomości dołącz zdjęcia okładki, strony tytułowej, strony redakcyjnej, spisu treści zgłaszanej publikacji i ostatniej numerowanej strony.

Zespół Biblioteki Narodowej dołoży wszelkich starań, żeby skatalogowana publikacja znalazła się w katalogu najszybciej jak to możliwe. Egzemplarze obowiązkowe są zazwyczaj katalogowane w ciągu nie więcej niż 24 godzin od momentu ich dostarczenia do Narodowej Książnicy. Jeżeli w zbiorach BN nie ma danej publikacji, BN zwróci się do wydawcy o przesłanie egzemplarza obowiązkowego niezależnie od wykonanego opisu katalogowego w ramach „Katalogowania na życzenie”.

Kontakt dla bibliotekarzy: katalogowanienazyczenie@bn.org.pl.

Źródło zdjęć: freepik.com – rawpixel.com