spot_img

Szkolenia dla bibliotekarzy

Biblioteka Narodowa kieruje do bibliotekarzy ofertę szkoleniową, której celem jest podniesienie kwalifikacji zawodowych pracowników bibliotek, instytucji kultury, archiwów, muzeów oraz osób zainteresowanych bibliotekarstwem.

W propozycjach – na cały rok – znalazły się tematy dotyczące m.in. katalogowania publikacji z poszczególnych dyscyplin, konserwacji zbiorów bibliotecznych, identyfikacji i ochrony obiektów oraz kolekcji bibliotecznych, archiwalnych i muzealnych wykonanych technikami fotograficznymi. Szczegóły szerokiej oferty i zapisy na szkolenia są dostępne po kliknięciu w poniższy przycisk.

Szkolenia odbywają się w siedzibie Biblioteki Narodowej. Są płatne, jednak warto zainwestować w podniesienie swoich kwalfikacji podczas szkoleń prowadzonych przez specjalistów Centralnej Biblioteki Państwa. To osoby, które odpowiadają za tworzenie przepisów katalogowania, Deskryptorów BN, a także posiadają ogromne doświadczenie w zakresie konserwacji zachowawczej i tradycyjnej. Wielokrotnie miałam okazję współpracować z pracownikami poszczególnych komórek organizacyjnych BN, którzy służą fachowymi radami, dzielą się swoimi doświadczeniami oraz pomagają w codziennej pracy bibliotekarskiej.

Przy okazji szkolenia można zwiedzić nowe czytelnie Biblioteki Narodowej, które niedawno zdobyły prestiżową nagrodą w konkursie Property Design Awards w kategorii „Design – Wnętrza: Obiekty Publiczne”. Każdy bibliotekarz powinien też zobaczyć Czytelnię Załuskich, czyli największą w kraju czytelnię bibliologiczną.

Źródło zdjęć: Paweł Morawiec