Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie – zapowiedź

Najbliższa edycja Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie odbędzie się od 25 do 28 maja 2023 roku w Pałacu Kultury i Nauki i na placu Defilad przed PKiN. Poniżej zaproszenie od organizatorów.

W zeszłym roku gościliśmy na Targach 90 tysięcy miłośników literatury, pobijając rekord frekwencyjny wszystkich warszawskich targowych wydarzeń książkowych. Przygotowujemy się już do tegorocznej edycji i z przyjemnością zapowiadamy, że na naszą liczną i niezawodną publiczność czekać będą m.in.:

• Festiwal Kryminalna Warszawa
  • Międzypokoleniowy Festiwal Literatury dla Dzieci „Ojce i dziatki”
  • Festiwal Komiksowa Warszawa
  • Strefa fantastyki.

Międzynarodowym Targom Książki w Warszawie towarzyszyć też będzie rozbudowany program wydarzeń branżowych oraz ceremonie wręczania prestiżowych nagród. Na Targach poznamy m.in. laureatów:

• IKARA – nagrody Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie i PTWK dla autora
  • IV edycji Konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa
  • 63. Konkursu PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2022
  • Konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA
  • Nagrody Magellana w konkursie na „Najlepsze publikacje turystyczne”.

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie to największe w kraju wydarzenie branży wydawniczej, w którym w ubiegłym roku wzięło udział ponad 500 wystawców z kilkunastu krajów i rekordowa publiczność. W 2022 roku, w ciągu czterech targowych dni, odbyło się łącznie ponad 1 tys. wydarzeń – spotkań na scenach i w strefach, w ramach 9 bloków programowych oraz na stoiskach. Wstęp na Targi jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających, a część wydarzeń rejestrowana i dostępna online.

Źródło zdjęć: mat.pras.