Likwidacja filii „Biblioteki pod Atlantami”

Z uwagi na duże koszty utrzymania i niskie zainteresowanie ofertą, filia nr 13 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej „Biblioteki pod Atlantami” w Wałbrzychu ma zostać zlikwidowana. O sprawie pisze lokalny serwis, który podkreśla, że radni przychylili się do wniosku o likwidacji placówki.

– Tam jest niestety problem o charakterze demograficznym. Dzielnica się wyludnia, brakuje młodszych czytelników, którzy wcześniej bardzo chętnie korzystali z tej placówki. Pozostało jedynie 23 stałych, wiernych czytelników, którzy nie zostaną pozbawieni możliwości korzystania, bo jest wprowadzona usługa „Książka na telefon”, więc usługa biblioteczna będzie nadal dla mieszkańców realizowana. Sam lokal zostanie przekazany i będzie siedzibą Rady Wspólnoty Samorządowej – mówi wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.

Więcej: walbrzych24.pl

Źródło zdjęć: freepik.com