spot_img

Dawnych wspomnień czar – spotkanie po latach w kuślińskiej bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Kuślinie współpracuje z wolontariuszami. Jednym z przykładowych projektów, zrealizowanych przez wolontariuszkę-animatorkę Anitą Górną, było spotkanie towarzyskie „Dawnych wspomnień czar”. Bibliotekę odwiedzili mieszkańcy sfotografowani lata temu. Poniżej relacja, która może być inspiracją do zorganizowania podobnego wydarzenia.

– Wokół starych fotografii, starych pocztówek z historią w tle można wspaniale budować relacje w lokalnym środowisku. Organizując spotkania, wernisaże, wystawy, zapraszamy do biblioteki często ludzi, którzy dotąd nie mieli okazji, a może pretekstu, aby do biblioteki zajrzeć. Tak też było i u nas. Kilka pań było u nas po raz pierwszy! Spotkanie – w małym gronie ze względu na kameralność naszego pomieszczenia – wywołało same dobre emocje. Powrót do czasów młodości, to zawsze miłe wspomnienia, a one jak wiemy są zawsze bez wad – mówi Maria Czekała z biblioteki.

Relacja ze spotkania

W czwartek 5 stycznia 2023 w kameralnej przestrzeni naszej biblioteki, w prawdziwie rodzinnej atmosferze spotkali się sfotografowani przed ponad sześćdziesięcioma i czterdziestoma laty mieszkańcy Kuślina, by z nostalgią powspominać stare dzieje. O słodki poczęstunek – pyszne ciasto upieczone przez Izabelę Jaworowicz oraz upominki dla wszystkich gości zadbała Anita Górna. Podczas prezentacji zdjęć pochodzących z archiwum biblioteki i prywatnych zbiorów uczestników spotkania, powspominano jak to dawniej bywało, jak radzono sobie bez współczesnych dobrodziejstw – telefonów komórkowych, komputerów, internetu czy Facebooka. Wspomnieniom nie było końca, a i nie raz łezka w oku się zakręciła!Pozdrawiamy serdecznie wszystkich, którzy to czwartkowe popołudnie, nie zważając na wietrzną pogodę i wyłączany kilkukrotnie prąd, przyszli do nas, aby razem spędzić wieczór! Dziękujemy Anicie Górnej za niezawodność i wspólnie spędzony czas!

Źródło zdjęć: mat.pras.