spot_img

3 stanowiska w bibliotekach muzycznych czekają na Ciebie!

Jeśli lubisz wyzwania oraz kochasz zarówno książki, jak i muzykę to te propozycje są dla Ciebie.

W Poznaniu do prowadzenia biblioteki muzycznej od zaraz zatrudni Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki. W zakresie obowiązków, oprócz typowo bibliotekarskich, wymieniono m.in.: przygotowywanie dla muzyków orkiestry programów koncertów na podstawie informacji otrzymanych od kierownika Organizacji pracy artystycznej czy współpracę z agencjami autorskimi w zakresie nabywania praw autorskich do utworów. Konieczna jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego i umiejętność czytania nut. Teatr oferuje w zamian benefity i m.in. udział w realizacji prestiżowych, unikatowych i ambitnych projektów artystycznych, a także satysfakcjonującą i pełną wyzwań pracę. Niestety nie podano widełek płacowych. Oferta ważna jest jeszcze 5 dni.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne w Warszawie zatrudni specjalistę ds. wypożyczeń zagranicznych. Zakres obowiązków jest równie interesujący. Obejmuje prowadzenie spraw związanych z działalnością wypożyczeniową Działu Zbiorów Nutowych takich jak: przyjmowanie, rejestracja i obsługa zamówień na materiały nutowe; prowadzenie korespondencji z podmiotami polskimi i zagranicznymi; przygotowywanie wycen, fakturowanie zrealizowanych zamówień; przygotowanie materiałów nutowych do wysyłki; kontrolę liczby wykonań koncertowych, transmisji i rejestracji (radiowych i telewizyjnych), a także nagrań płytowych zamówionych utworów. Od kandydata wymagane są m.in: minimum dwuletnie doświadczenie w pracy w instytucji kultury, bardzo dobra znajomość języka angielskiego i oczywiście umiejętność czytania zapisu nutowego. Pracodawca oferuje dobre i stabilne warunki zatrudnienia oraz ciekawą i samodzielną pracę. O wynagrodzeniu pewnie można będzie się dowiedzieć na rozmowie kwalifikacyjnej. Okres aplikacji również jak w przypadku poprzedniej oferty.

Przenosząc się do woj. lubelskiego pracę dla nauczyciela bibliotekarza oferuje Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Georga Philippa Telemanna w Żarach. Może nie jest to najlepsza propozycja, ale godziny pracy (15.00–19.00) pozwolą na dodatkowe zajęcia. Szczególnie, gdy propozycja obejmuje tylko umowę o pracę w zastępstwie do końca roku szkolnego. W zakresie obowiązków podano wykonywanie czynności wynikających z obowiązków nauczyciela bibliotekarza w szkole artystycznej jak: wykonywanie zadań w zakresie gromadzenia, opracowania, ochrony, przechowywania i udostępniania użytkownikom materiałów bibliotecznych; rejestracja czytelników; udostępnianie zbiorów bibliotecznych; organizowanie upowszechniania czytelnictwa; postępowanie o zwrot książek od czytelników; bieżąca ewidencja i konserwacja zbiorów; prowadzenie katalogów i ich porządkowanie; prowadzenie kroniki szkolnej. Ostatni punkt zakresu obowiązków zwraca uwagę. Wymieniono tu: troskę o estetykę i wystrój pomieszczenia biblioteki. Jak podano w ogłoszeniu, wynagrodzenie wynosi od 1745 zł brutto. Aplikować można do 10 lutego.

Szczegóły tych i innych ofert dostępne są w serwisie PRACA.

Źródło zdjęć: freepik.com