Szkolna biblioteka w lipnowskiej „Trójce” z powodzeniem kusi najmłodszych czytelników

Takie zdanie można przeczytać w Gazecie Pomorskiej, która zaprezentowała wycinek z działalności biblioteki w Szkole Podstawowej nr 3 w Lipnie. O sposobach na zdobycie czytelników, nie tylko w przerwie między lekcjami, a także o promocji czytania książek opowiada bibliotekarka.

Jednym ze sposobów był teatrzyk kamishibai połączony z akcją „Mała książka – wielki człowiek”.

Na zakończenie dzieci otrzymały wyprawkę czytelniczą w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek”. To także zachęta do wspólnego czytania z rodzicami, chociaż pierwszoklasiści są w stanie samodzielnie sobie poradzić z przeczytaniem otrzymanej książeczki. Najważniejsze, by wyrobić w nich nawyk czytania. Jeśli zasmakują w tej formie spędzania wolnego czasu, książki będą towarzyszyć im przez całe życie.

Więcej: pomorska.pl

Źródło zdjęć: freepik.com