Książkowy NIEKALENDARZ do pobrania

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 powstał NIEKALENDARZ. To inspiracje, aktywności z książką i najważniejsze literackie rocznice. Składa się z 12 kart, z zadaniami na każdy miesiąc, które zachęcą do odwiedzenia biblioteki i sięgnięcia po książkę.

Oprócz NIEKALENDARZA powstał również plakat informujący o tym, że biblioteka bierze udział w wyzwaniu.

Dodatkowo, aby zachęcić dzieci do codziennego czytania, wśród materiałów do pobrania znajduje się także czytelnicza karta na pieczątki „Książka – stosuj codziennie”, którą można wydrukować i rozdawać młodym czytelnikom oraz dyplom dla uczestników wyzwania.

Zapraszamy wszystkich nauczycieli, bibliotekarzy, a także rodziców do pobrania materiałów i rozwieszenia ich w swojej bibliotece. Mamy nadzieję, że pomogą one w rozwijaniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Źródło zdjeć: nprcz.pl