Projekt „Punkty nauki zdalnej” w warszawskich bibliotekach

Biblioteki w Warszawie otwierają „Punkty nauki zdalnej” dla młodzieży z Ukrainy w celu kontynuacji zdalnej nauki w ukraińskim systemie edukacji.

Stolica aktywnie włącza się w projekt „Punkty nauki zdalnej”. Pierwszy punkt do nauki zdalnej w ukraińskim systemie edukacji powstał w kwietniu w Pałacu Młodzieży. Swoje punkty otwierają też warszawskie biblioteki.

W ramach takiego punktu młodzież ukraińska może skorzystać nieodpłatnie z sal wyposażonych w niezbędne do nauki sprzęty, w tym w komputery z ukraińską klawiaturą. Zapewniony jest też dostęp do internetu, drukarek, ksero, tabletów, słuchawek, mikrofonów i nie tylko.

Swoją przestrzeń w dni robocze w godz. 9–14 lub 7–14 udostępniają Biblioteki Publiczne m.st. Warszawy:

• Biblioteka „Pod Skrzydłami” (Ochota)
  • Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI (Mokotów)
  • Czytelna Naukowa (Bemowo)
  • Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
  • Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 59 (Praga Północ).

Źródło zdjęć: freepik.com – lookstudio