3 pomysły na mikołajkowe strefy w bibliotece

W bibliotekach zapanował świąteczny klimat. Zobacz trzy pomysły na aranżację ciekawych mikołajkowych stref.

Kominek z kartonów

W Oddziale Dziecięcym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie Wielkopolskim powstał ekologiczny kominek zrobiony w pełni z kartonów. Dekoracja stanowi ściankę do zdjęć. Wcześniej była wykorzystana podczas akcji „Mikołajki z bajki”, w której każde dziecko odwiedzające bibliotekę w określonych godzinach otrzymało prezent w postaci książki od Mikołaja za powiedzenie wierszyka lub zaśpiewanie piosenki.

Świąteczny kominek powstał też w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej „Bibliotece Pod Atlantami”, gdzie polecane są lektury idealne na zimowe wieczory.

Świąteczny baldachim

Biblioteka przy Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Debrznie może pochwalić się specjalną strefą do czytania w klimatycznym świątecznym baldachimie, który wykonały pracownice.

Strefa mikołajkowa i adwentowa

Miejska Biblioteka Publiczna w Darłowie zaaranżowała dla odwiedzających kilka atrakcyjnych kącików. Wsród nich: Literacki Kalendarz Adwentowy dla dorosłych, Zadaniowy Kalendarz Adwentowy dla dzieci oraz strefa mikołajowa.

Jeszcze więcej inspiracji!

Więcej inspiracji na dekoracje regałów, lad i wnętrz biblioteki w świątecznym wydaniu znajdziesz w GALERII.

Źródło zdjęć: mat.pras.