spot_img

Wyjątkowa dostawa, czyli rowerowy przewóz książek dla dzieci z Ukrainy na trasie Wrocław – Oleśnica

Akcja „Wyjątkowa dostawa” polega na przewiezieniu ponad 300 książek dla dzieci z Ukrainy rowerami transportowymi z Wrocławia do Oleśnicy. Grupa miłośników książek i rowerów wyruszy w trasę mając do pokonania 35 km w jedną stronę. Druga edycja rozpocznie się już 19 listopada. Akcja zdecydowanie wpisuje się w trend Zielonej Biblioteki i jest wsparciem dla obywateli Ukrainy w Polsce, dlatego polecam ją jako inspirację dla innych.

Przypomnijmy, że podczas pierwszej edycji akcji „Wyjątkowa dostawa”, 23 listopada 2019 r. siły połączyły Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja, Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, Wrocławscy Kurierzy Rowerowi i oleśnicka grupa rowerowa Oleśnica Bajk Stajl. Tego dnia 14 wspaniałych rowerzystów na 14 niesamowitych rowerach cargo marki Bullitt firmy Larry vs Harry pokonało ponad 75 kilometrów między bibliotekami z Wrocławia i Oleśnicy by dostarczyć niemal 1 000 książek w ramach wsparcia Dyskusyjnych Kubów Książki w powiecie oleśnickim.

– Gdy więc pojawiła się potrzeba ponownego przewiezienia książek – tym razem 304 egzemplarzy, które Instytut Książki w Krakowie przekazał dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w języku ukraińskim – wiedzieliśmy, że jest to zadanie dla nas – mówi Stanisław Król, specjalista ds. promocji biblioteki i czytelnictwa. – Dlatego już dzisiaj zapraszamy do wspierania naszych cargo bohaterów, którzy 19 listopada ponownie wyruszą o poranku na trasę Wrocław – Oleśnica – Wrocław by udowodnić, że jazda na rowerze, podobnie jak kontakt z książką, poszerza wiedzę o świecie, dostarcza przeżyć wewnętrznych i refleksji kształtujących nie tylko umysły ale również charaktery! – dodaje.

Źródło zdjęć: mat.pras. Sebastian Paszkiewicz