Warto czytać nad Wartą – festiwal literacko-czytelniczy

W listopadzie Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Gorzowie Wielkopolskim zachęca mieszkańców do udziału w licznych wydarzeniach. To stała oferta biblioteki. Harmonogram na ten miesiąc jest pełen spotkań literackich, zajęć animacyjno-plastycznych, warsztatów np. edukacyjnych połączonych z promocją książki. Będzie też spacer po bibliotece w ramach cyklu „Rodzinne Soboty u Herberta” i wiele spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych słabowidzących i niewidomych, młodzieży i innych grup.

Interesująco zapowiada się festiwal literacko-czytelniczy „Warto czytać nad Wartą”. Wydarzenie to odbędzie się 25 i 26 listopada 2022 roku. Podczas niego znani aktorzy będą czytać fragmenty książek:

• Bezpowrotnie utracona leworęczność Jerzego Pilcha przeczyta Adam Ferency
  • Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi Juliusza Verne odczytają Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski
  • Niewyczerpany żart Davida Fostera Wallaca na warsztat czytelniczy weźmie Jakub Wieczorek.

W programie również spotkanie z Jerzym Bralczykiem i Michałem Ogórkiem, monodram, spotkania autorskie i inne atrakcje.

Źródło zdjęć: freepik.com