Koalicja na rzecz kultury – projekt biblioteki w Bisztynku

Wśród bibliotek, które otrzymały wysokie dotacje w ramach programu BLISKO (wchodzącego w skład Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0), znalazła się Biblioteka Publiczna w Bisztynku. Właśnie tu zakończył się pierwszy rok działań. Warto przypomnieć, ze biblioteka na projekt pod nazwą „Koalicja na rzecz kultury” otrzymała aż 119 900 złotych.

Działania musiały opierać się lokalnym potencjale społecznym i prowadzone w partnerstwie z lokalną społecznością. Relacja z pierwszego roku została opublikowana w Gazecie Olsztyńskiej.

– Wszystkie przedsięwzięcia poprzedzone były szkoleniami pracowników biblioteki i wizytami studyjnymi w wybranych bibliotekach w kraju. Udział w nich przygotował pracowników do wykonania diagnozy społecznej, którą następnie wykonaliśmy – mówi dyrektor Biblioteki Publicznej w Bisztynku Paweł Wołoch. – Diagnoza obejmowała zarówno potrzeby czytelnicze jak i szeroko rozumiane potrzeby kulturalne – dodaje.

Więcej: gazetaolsztynska.pl

Źródło zdjęć: freepik.com