Pieniądze na nowe książki, działania proczytelnicze i odnowienie wnętrza biblioteki

Do 31 października 2022 roku biblioteki szkolne i pedagogiczne mogą składać wnioski w ramach Priorytetu 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Dzięki temu programowi można dokonać m.in.:

• zakupu książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami
  • zakupu nowych elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych, w tym: sprzętu komputerowego do wykorzystania przez nauczyciela bibliotekarza, oprogramowania dla bibliotek, czytników e-booków, elementów wyposażenia wnętrza biblioteki (regałów, półek, biurek, szaf, foteli i elementów oświetlenia
  • realizację działań promujących czytelnictwo.

Warunki i szczegóły wsparcia finansowego oraz aktualne wzory wniosków dostępne są tutaj. Termin mija za tydzień.

Jeśli potrzebujesz porady osoby, która już złożyła wniosek lub chcesz zapytać o kwestie związane z NPRCz zajrzyj na Forum Bibliotekarzy.

Źródło zdjęć: freepik.com