spot_img

Noc Bibliotek – to się powiodło!

VIII wydanie Nocy Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść” przeszło do historii. Inauguracja odbyła się w zmodernizowanych wnętrzach Biblioteki Narodowej w Warszawie.

Wydarzenie poprzedziły trzy projekcje w bibliotecznym kinie. O godzinie 21 nastąpiła ogólnopolska inauguracja akcji. Na scenie pojawili się organizatorzy, patroni i partnerzy, którzy odczytali wiersz „Wciąganie w czytanie” autorstwa Joanny Mueller. Wieczór poprowadziła Magdalena Warzecha. Ponadto zaprezentowała wiersz „Lilije” Adama Mickiewicza, któremu towarzyszyło specjalnie udźwiękowienie w wykonaniu publiczności.

Następnie zgromadzeni wsłuchali się w wieczór (o)powieści w wykonaniu Małgorzaty Litwinowicz i Oleny Yeremenko. Na koniec Adam Strug wraz z uczestnikami zaśpiewali piosenki do wierszy Bolesława Leśmiana. Wydarzenie było transmitowane.

W tym roku akcję współorganizowało 1500 bibliotek. Czekam również na Twoją relację z lokalnych obchodów pod adresem b.morawiec@lustrobiblioteki.pl.

Noc Bibliotek to jedno z największych wydarzeń czytelniczych w Polsce – wielkie święto bibliotek i czytelników. W niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako otwartych, najbliższych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi.

Źródło zdjęć: Paweł Morawiec, freepik.com (lead)