spot_img

Projekt „Czytam, więc jestem” Klubu DKK w Lubaczowie

Dyskusyjny Klub Książki w Lubaczowie tworzą kobiety, które łączy wspólna pasja czytania. Z miłości do książek i literatury zrodził się pomysł na projekt „Czytam, więc jestem”.

Jednym z działań w ramach projektu jest prezentowane nagranie, w którym opowiadamy czym dla nas jest czytanie i jaką rolę odgrywa w naszym życiu.

W ramach projektu Klub DKK zorganizował również inne działania mające na celu promocję czytelnictwa tj. akcję „Księgozbiór”. To inicjatywa polegająca na propagowaniu czytania w przestrzeni publicznej, która odbyła się w Czytelni pod chmurką. Udział w wydarzeniu wzięli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Lubaczowie oraz bibliotekarze i czytelnicy MBP w Lubaczowie, którzy w przestrzeni zielonej czytelni, dyskutowali o ulubionych książkach i czytali przyniesione przez siebie lektury.

Kolejnym wydarzeniem był wieczór poezji, którego gościem specjalnym był Jarosław Szczęsny-Binkowski poeta związany z Lubaczowem. Oprócz wierszy naszego gościa publiczność wysłuchała również wierszy ukraińskich poetów. Sylwetki twórców i ich wiersze przedstawiły członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki w Lubaczowie oraz czytelnicy MBP w Lubaczowie. Projekt DKK zakończymy wyjazdem integracyjnym Klubowiczów do Lublina i Izbicy.

Inicjatywa pod nazwą „Czytam, więc jestem” realizowana jest w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023”.

Źródło zdjęć: mat.pras.