spot_img

„Nauka przez zabawę” dobiegła końca. Polsko-ukraiński projekt z potrzeby serca

W czytelni Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej odbywały się od maja spotkania „Nauka przez zabawę”. Były one skierowane do ukraińskich dzieci. Z potrzeby serca do projektu włączyli się rawska młodzież i nauczyciele, którzy poprowadzili szereg zajęć integracyjnych i lekcji języka polskiego.

– Nasz polsko-ukraiński projekt, zrodził się z ogromnej chęci pomocy w tak wyjątkowej sytuacji. „Nauka przez zabawę” miała zintegrować ukraińskie dzieci, które nowy dom znalazły w Rawie Mazowieckiej i ułatwić im start w lokalnych szkołach. Założenie idei „Nauki przez zabawę” było proste: pomóc dzieciakom odnaleźć się w zupełnie nowych dla nich realiach – piszą w podsumowaniu bibliotekarze.

Spotkania okazały się bardzo potrzebne. Na stronie www biblioteki wymieniono i podziękowano wszystkim zaangażowanym.

Spotykaliśmy się raz w tygodniu, na dwie godziny – przypomina Zbigniew Pacho, dyrektor rawskiej książnicy. – W zajęciach uczestniczyło od 8 do 13 naszych młodych przyjaciół z Ukrainy. Dziękuję Wam wszystkim z całego serca za zaangażowanie i poświęcenie własnego, prywatnego czasu na rzecz innych. Zwłaszcza, że nasz projekt wstępnie miał zakończyć się wraz z końcem roku szkolnego. Zainteresowanie zajęciami było jednak tak duże, że kontynuowaliśmy go także przez wakacje – dodaje.

Źródło zdjęć: mat.pras. MBP