spot_img

Międzyzdrojska biblioteka dla każdego, czyli otwarcie nowej siedziby

Czwartek 22 września to ważny dzień dla całej społeczności Gminy Międzyzdrojów. Udało się zakończyć projekt inwestycyjny „Międzyzdrojska Biblioteka dla Każdego” w wyniku którego otwarto nową siedzibę biblioteki przy Placu Ratuszowym 1. Koszt projektu wyniósł prawie 1,8 mln zł. Poniżej relacja z otwarcia nadesłana przez bibliotekarzy.

Biblioteka stanowi nową przestrzeń społeczną, ośrodek wspierający dostęp do wiedzy, informacji, kultury i technologii oraz do rozmowy. Mamy piękną czytelnię z salą spotkań, dział dla dzieci, czytelnię i kafejkę internetową, przestronną wypożyczalnię, nowoczesny magazyn, salę do pracy m.in. z seniorami i młodzieżą. Jest to nowoczesny obiekt zaprojektowany na miarę europejskich rozwiązań pod względem wizualnym i funkcjonalnym. Na zewnątrz biblioteki znajduje się książkomat umożliwiający dostęp do książek przez całą dobę. Czekamy na trezor biblioteczny.

Dzięki realizacji projektu „Międzyzdrojska Biblioteka dla Każdego” nasza instytucja została wyposażona w sprzęt i systemy wysokiej jakości wspierający dostępność do dóbr kultury dla osób z niepełnosprawnościami, pozwalający na sprawne wyszukiwanie informacji oraz udział w edukacji i wydarzeniach kulturalnych: pętle indukcyjne, plany tyflograficzne, oznaczenia w języku Braille’a, stanowisko komputerowe dla osób niewidomych, sprzęt do audiodeskrypcji, powiększalnik, autolektor, tablet z programem mówik.

Po części oficjalnej, pełnej spontanicznych, emocjonalnych wystąpień gości, bibliotekarze zaprosili przybyłych na spacer po nowej siedzibie, tort i poczęstunek.

Zaproszenie na uroczystość przyjęli radni, dyrektorzy jednostek oświatowych, kulturalnych, przedstawiciele spółek, przedstawiciele instytucji państwowych, jednostek samorządowych, stowarzyszeń, fundacji, zaprzyjaźnionych bibliotek, służb mundurowych oraz mieszkańcy.

Spełnienie naszych marzeń o dostępnej, nowoczesnej, przestronnej bibliotece pozwoli nam „rozwinąć skrzydła”, rozszerzyć naszą dotychczasową ofertę dla naszych czytelników, dla mieszkańców oraz gości odwiedzających nasze piękne Międzyzdroje.

Źródło zdjęć: mat.pras. MBP