Festiwal Literacki Znaczenia – święto literatury w Wołominie

Wydarzenia Festiwalowe odbędą się 17 i 18 wrzenia w Wołominie oraz 19 września w Warszawie. To wielkie, wołomińskie święto literatury opiera się na idei spotkania i dyskusji inspirowanych wybraną przez Kapitułę Konkursową książką. W tym roku Nagrodę Literacką „Znaczenia” jury przyznało Tomaszowi Szerszeniowi za „Wszystkie wojny świata”.

Na festiwal złożą się spotkania autorskie, dyskusje i polemiki, pokazy filmów i wystawy artystyczne. W programie nie zabraknie również pozycji dedykowanych dzieciom. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Głównymi organizatorami festiwalu są Mazowiecki Instytut Kultury oraz gmina Wołomin reprezentowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie, Miejski Dom Kultury w Wołominie oraz Muzeum im Zofii i Wacława Nałkowskich.

Szczegóły i program

Źródło zdjęć: mat.pras.