spot_img

7. Festiwal Pięknej Książki

Biblioteka Publiczna w Piasecznie i Fundacja „ARKA” im. Wilkonia już po raz siódmy współtworzą Festiwal Pięknej Książki w Piasecznie. Tegoroczna, edycja Festiwalu odbędzie się 24 września 2022 roku w nowym gmachu Biblioteki Głównej przy ul. Jana Pawła II 55 w Piasecznie. Festiwal odbywa się pod patronatem Lustra Biblioteki.

Naszym celem jest promocja pięknej książki, rozbudzenie potrzeb czytelniczych, upowszechnianie czytelnictwa oraz zwiększenie jej obecności w życiu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego i nie tylko. Do udziału w festiwalu zaprosiliśmy wyjątkowych wydawców, autorów, ilustratorów i ludzi związanych z książką. Jak co roku warsztaty, wystawy, spotkania z autorami oraz wydawcami, a także koncerty mają zachęcić całe rodziny do czynnego udziału w Festiwalu. Nadchodząca edycja Festiwalu wyróżnia się także dużym naciskiem na szeroko rozumianą dostępność. Bardzo zależy nam, aby nasi odbiorcy nie poczuli się wykluczeni. Wstęp jest wolny.

Wydarzenia

Do udziału w FPK zaprosiliśmy wyjątkowych twórców książek: wydawców, autorów, ilustratorów i grafików z którymi zaplanowaliśmy spotkania. Będą także warsztaty, wystawy oraz koncerty. Na kiermaszu będą dostępne publikacje ciekawe nie tylko pod względem literackim, ale i edytorskim.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy spotkanie z teatrem dla dzieci „Bajaderka”. Spektakl „Tiki Rafa. Na krańcu świata” to pełna przygód, morska opowieść o kolorowej kuli ziemskiej.

Następnie odbędzie się niezwykła prezentacja kreacji literackich „Piękna książka – piękny człowiek”. W pokazie wezmą udział czytelnicy, zarówno Ci najmłodsi, jak i Ci nieco starsi, oraz pracownicy biblioteki, którzy zaprezentują stroje postaci z książek.

Na odwiedzających festiwal czekać będzie strefa relaksu na leżakach oraz bookcrossing. To nie wszystko. Szczegóły w programie.

Dostępność

Nadchodząca edycja Festiwalu wyróżnia się także dużym naciskiem na szeroko rozumianą dostępność. Bardzo zależy nam, aby nasi odbiorcy nie czuli się wykluczeni z udziału w tym wspaniałym wydarzeniu, dlatego część wydarzeń będzie tłumaczona na Polski Język Migowy, a przy scenie na głównej Sali festiwalowej oraz w sali widowiskowej znajdzie się strefa z pętlą indukcyjną, aby ułatwić osobom posługującym się aparatami słuchowymi odbiór spotkań. Teren przed biblioteką oraz budynek nie mają barier architektonicznych.

Źródło zdjęć: mat.pras.