Mobilne budki bookcrossingowe w gminie Przygodzice

Od kilku miesięcy w gminie Przygodzice funkcjonują mobilne budki bookcrossingowe. Stanęły one w Przygodziczkach, Czarnymlesie, Dębnicy, Przygodzicach, Jankowie Przygodzkim, Wysocku Małym i Ludwikowie.

Projekt powstał dzięki Bibliotece Publicznej Gminy Przygodzice we współpracy z sołectwami gminy.

– Nasze budki okazały się strzałem w dziesiątkę. Ludzie chętnie wymieniają książki. Opowiadają później, że nie wiedzieli co zrobić z niechcianymi, a żal wyrzucić i przynoszą. Budki nie są przeładowane, jakoś tak się to wszystko samo reguluje, że stare znikają, a nowe są wstawiane – mówi Magdalena Misiek, dyrektor biblioteki – Mamy z dziećmi robią sobie zdjęcia przy budkach, a młode pokolenie uczy się szacunku do książek – dodaje.

Źródło zdjęć: mat.pras