Kamienica Kultury, czyli jak powstała nowa biblioteka w Jarocinie

Na facebooku Instytutu Książki udostępniono film o Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Jarocin, która zmieniła się dzięki „Infrastrukturze bibliotek”.

– Tym razem zaglądamy do Jarocina, gdzie Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin wspólnie z mieszkańcami miasta stworzyła Kamienicę Kultury. Udział mieszkańców jest w tym wypadku nie do przecenienia – w filmie wspominamy o żywym łańcuchu, przenoszącym książki ze starej do nowej siedziby biblioteki! W nowej bibliotece funkcjonuje między innymi klub seniora; prowadzone są też warsztaty dla młodzieży i bezpłatne lekcje języka polskiego dla mieszkających w Jarocinie Ukraińców. Istotny jest też fakt, że nie zapomniano o historii tego miejsca – podaje Instytut Książki.

Zachęcam do obejrzenia filmu.

Źródło zdjęć: freepik.com – creativeart