„Biblioteki na 2kołach” – projekt biblioteki w Wołominie

W lipcowe i sierpniowe soboty Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie otworzyła mobilną bibliotekę. „Biblioteka na 2kołach” umożliwia zapisanie się do biblioteki i korzystanie z jej oferty.

Trasa „Biblioteki na 2kołach” wybrana jest nieprzypadkowo, ponieważ na jej drodze nie znajduje się filia biblioteczna. To szansa na pozyskanie nowych czytelników i zachęcenie ich do korzystania z biblioteki.

Zobacz też Hulajbooki!

– Dlatego naszym celem jest wyjście do czytelników i uczynienie biblioteki bardziej dostępnej, bliższej. Dodatkowo w czterech punktach postoju „Biblioteki na 2kołach” ustawiliśmy budki bookcrossingowe, w których książki są dostępne 24/h – mówi Monika Kostrzewa z Działu promocji biblioteki.

Na zakończenie wakacji 27 sierpnia odbędzie się na spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim, pisarzem, dziennikarzem i grafikiem. Elementem projektu jest również cotygodniowy konkurs na Facebooku z pytaniami dotyczącymi trasy „Biblioteki na 2kołach”.

Źródło zdjęć: freepik.com