Zakopiański Festiwal Literacki rusza już 8 lipca!

Zakopiański Festiwal Literacki, który zadebiutował w 2016 roku na kulturalnej mapie Polski, nawiązuje do bogatej tradycji literackiej Zakopanego, które w latach 20-tych ubiegłego wieku stanowiło centrum życia kulturalnego, było miejscem wypoczynku i twórczej działalności wybitnych polskich pisarzy.

Siódma edycja odbędzie się pod hasłem „Na tatrzańskim szlaku literatury”. Lustro Biblioteki objęło Festiwal swoim patronatem.

W ramach Festiwalu zaplanowano spotkania autorskie z czołowymi polskimi pisarzami, promocje książek, pokazy filmów, warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i młodzieży, wernisaże wystaw oraz koncerty.

Podczas tegorocznej edycji swoją twórczość zaprezentują m. in.: Wojciech Bonowicz, Piotr Brysacz, Barbara Caillot i Aleksandra Karkowska, Przemysław Corso i Marcelina Misztal, Maria Frycz Zoltek, Anna Janko, Tomasz Jastrun, Jacek Karczewski, Grzegorz Kasdepke, Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Katarzyna Łoza, Monika Michaluk, Jędrzej Morawiecki, Maciej Pinkwart, Katarzyna Stoparczyk, Krzysztof Zajas.

Podczas festiwalu prezentowane będą książki nominowane do Nagrody Literackiej Zakopanego, obejrzeć będzie można dwie wystawy, odbędą się też Targi Książki „Pod Tatry tylko z książką”.

Zapraszamy do Zakopanego 8-10 lipca, by sięgnąć tam po najciekawsze książki i miło spędzić wakacyjny czas pod Tatrami – z literaturą!

Organizatorzy: Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.

Źródło zdjęć: mat.pras.