Festiwal Pięknej Książki już we wrześniu pod patronatem Lustra Biblioteki

Tegoroczna, siódma już edycja Festiwalu odbędzie się 24 września 2022 roku w Bibliotece Głównej, ul. Jana Pawła II 55 w Piasecznie. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem.

Celem wydarzenia jest promocja pięknej książki, rozbudzenie potrzeb czytelniczych, upowszechnianie czytelnictwa i kultury oraz zwiększenie jej obecności w życiu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego i nie tylko. Biblioteka Publiczna w Piasecznie i Fundacja „ARKA” im. Wilkonia są organizatorami Festiwalu Pięknej Książki w Piasecznie.

Do udziału w festiwalu organizatorzy zaprosili wyjątkowych wydawców, autorów, ilustratorów i ludzi związanych z książką. Odbędą się warsztaty, wystawy, spotkania z autorami oraz wydawcami, a także koncerty. Nadchodząca edycja Festiwalu wyróżnia się także dużym naciskiem na szeroko rozumianą dostępność.

Źródło zdjęć: freepik.com – wirestock