Stuksiążkowy Las Kubusia Puchatka – bajkowa przestrzeń dla dzieci

W ostatni dzień maja w Filii nr 18 MBP w Chorzowie uroczyście otwarto „Stuksiążkowy Las Kubusia Puchatka”, czyli bajkową czytelnio-wypożyczalnię dla dzieci.

– Początkowym impulsem metamorfozy stał się zakup mebli z kubusiowym motywem. Pociągnęło to za sobą dalsze zmiany. Ścianę przyozdobił wielkoformatowy malunek mieszkańców Stumilowego Lasu. Salka wyposażona jest w przesuwne meble biblioteczne, proste dostosowane dla dzieci regały, niezbędne do zajęć stoły oraz przytulny kącik czytelniczy. Stworzyło to przyjazny dzieciom klimat sprzyjający realizacji lekcji bibliotecznych i zajęć czytelniczych dla najmłodszych. Wypożyczania zyskała na atrakcyjności, co przekłada się na częstsze i dłuższe wizyty najmłodszych czytelników naszej biblioteki. W uroczystym otwarciu uczestniczyły dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 12 oraz przedstawiciele władz miejskich i oświatowych – mówi Aleksandra Szromek, instruktor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Źródło zdjęć: mat.pras. MBP Chorzów