spot_img

Niebiańska filia biblioteczna

Filia nr 40 Biblioteki Kraków, po otwarciu odnowionych wnętrz w maju, zyskuje nowych czytelników. Przy ulicy Łużyckiej 55 znalazło się miejsce z niebiańskim wystrojem, wypełnione zielenią. Wszystko zgodnie z życzeniem mieszkańców, którzy głosowali na projekt w budżecie obywatelskim.

Biblioteka zmieniła całkowicie swoje wnętrza. Oprócz prac remontowych zmieniono układ pomieszczeń. W wyniku tych działań powstała przestronna wypożyczalnia z wolnym dostępem do półek, pokój pracy cichej, strefa komputerowa i kącik dla dzieci. W bibliotece zamieszkały też … rybki.

To miejsce jest idealne dla miłośników książek, ale także do nauki oraz pracy zdalnej. Wystrój nawiązuje mocno do natury – na suficie znajdziemy niebo, ptaki, a wokół pełno zieleni. Wszystko otulone pastelowymi kolorami – tak zapraszają bibliotekarze.

Filia jest czynna sześć dni w tygodniu. Czytelnicy mogą wybierać książki spośród ponad 25 tys. woluminów, a także wypożyczać czytniki e-booków, pobierać kody do internetowych platform, czytać bieżącą prasę, korzystać z dwóch stanowisk komputerowych i darmowego Wi-Fi.

Koszt remontu wyniósł blisko 600 tys. zł, z czego 118 tys. zł pozyskano z budżetu obywatelskiego.

Źródło zdjęć: mat.pras. Biblioteka Kraków